Saulės kolektoriai technologijos

Vakuminiai vamzdžiai
Vakuuminiai vamzdžiai yra saulės energija veikiančio vandens šildytuvo šilumos sugėriklis. Jie sugeria saulės energiją ir konvertuoja ją į šilumą, naudojamą vandens pašildymui. Dažniausiai naudojamas vakuuminis vamzdis yra „Dvigubo stiklo vamzdis“ (Twin-glass Tube). Šio tipo vamzdis buvo pasirinktas dėl patikimumo, didelio našumo ir mažų gamybos išlaidų.

(selekcinė danga, išorinis vamzdis, vidinis vamzdis)

Kiekvieną vakuuminį vamzdį sudaro du stikliniai vamzdžiai, pagaminti iš ypač tvirto borosilikatinio stiklo. Išorinis vamzdis yra permatomas, leidžiantis saulės spinduliams patekti į vidų, minimaliai juos atspindėdamas. Vidinis vamzdis yra padengtas specialia selekcine danga (Al-N/Al ar ALN/AIN-SS/CU), kuri pasižymi puikiomis saulės spindulių sugėrimo ir minimalaus atspindėjimo savybėmis. Erdvė tarp dviejų vamzdžių yra tuščia ir suformuoja vakuumą, o tai yra labai svarbus vakuuminių vamzdžių produktyvumo veiksnys.

(geteris, infraraudonųjų spindulių atspindėjimo sluoksnis, sugeriamasis sluoksnis, anti-atspindėjimo sluoksnis, spyruoklinis laikiklis)

Šilumos vamzdis / Heat Pipes
Šilumos vamzdis yra tuščiaviduris, viduje yra vakuumas, panašiai kaip ir saulės energijos vamzdžių. Šiuo atveju tikslas yra ne izoliacija, o viduje esančio skysčio būsenos keitimas. Šilumos vamzdžio viduje yra nedidelis kiekis išgryninto vandens, su specialiais priedais. Šilumos vamzdį sudaro du variniai komponentai, vamzdis ir kondensatorius. Naudojamas varis yra ypač grynas ir be deguonies, tad užtikrina ilgaamžiškumą ir puikų produktyvumo lygį. Kaip vanduo verda žemesnėje temperatūroje veikiamas slėgio, taip ir vakuuminis šilumos vamzdis pasiekia tokio pat rezultato. Saulės energijos kolektoriuose naudojamų vamzdžių virimo temperatūra yra vos 25ºC. Vakuuminis vamzdis sugeria saulės spinduliuojamą energiją ir perduoda šilumą į šilumos vamzdį, per aliuminines plokšteles. Kai tik vamzdis pasiekia virimo temperatūros, vanduo ima garuoti. Garai greitai pakyla iki viršutinės vamzdžio dalies (kondensatoriaus), perduodami šilumą. Kadangi kondensatoriuje šiluma išnyksta, vanduo kondensuojasi ir suformuoja skystį (vandenį) ir sugrįžta į šilumos vamzdžio apačią, kad ciklas būtų kartojamas iš naujo.

(Vakuuminis vamzdis, varinis šilumos vamzdis, netoksinis skystis. Karšti garai pakyla iki vamzdžio viršūnės. Atvėsinti garai suskystėja ir sugrįžta į vamzdžio apačią, kad ciklas būtų kartojamas iš naujo.)

Savybės:

Tobula vakuuminio vamzdžio ir šilumos vamzdžio kombinacija.

Didesnis šilumos efektyvumas: modernus šilumos vamzdžio šilumos perdavimo stilius, puiki selekcinė sugeriamoji danga ir puiki kombinacija su vakuumo šilumos išlaikymo savybe.

Platus pritaikymo spektras: kadangi šilumos vamzdžiui daug šilumos nereikia, ciklas gali būti greitai pradedamas net apsiniaukusią dieną ir šiluma yra efektyviai surenkama. Sistema gali normaliai funkcionuoti net esant -30ºC temperatūrai. Kadangi vakuuminiame vamzdyje nėra vandens, jis efektyviai apsaugo nuo šilumos praradimo dėl įskilimų, kuriuos gali įtakoti šaltis.